Jak wybrać nagrobek?

» Szczegółowa oferta «

Nostalgiczne miejsce, do którego wracamy, które upamiętniamy i które może przypominać nam o bólu, stracie, lecz przywodzi nam na myśl także wspaniałe wspomnienia – nagrobek. Śmierć bliskich jest przykrym punktem naszego życia, niemniej jednak przychodzi taki moment, w którym musi stanąć przed wyborem i zdecydować się na odpowiednie miejsce pochówku.

Nagrobki – uwiecznienie pamięci

Podczas dokonywania wyboru należy mieć na uwadze rodzaj i rozmiar miejsca ostatniego spoczynku. Możemy wyróżnić nagrobki pojedyncze, podwójne, dziecięce, urnowe, grobowce pojedyncze oraz grobowce podwójne itp. przy czym należy mieć na uwadze regulamin cmentarza – zazwyczaj określony jest największy dopuszczalny wymiar pomnika, który możemy wykonać na danym miejscu pochówku, szczególnie kiedy myślimy o modelu podwójnym lub grobowcu dla całego rodu lub niestandardowym nagrobku wtedy warto zapoznać się z tymi przepisami.

Jaki materiał wybrać?

Kolejną istotną kwestią jest materiał. Nagrobki podwójne i pojedyncze najczęściej wykonywane są z granitu, tego typu kamień jest łatwy w czyszczeniu, odporny na warunki atmosferyczne i niezwykle trwały. Co więcej, granit jest dostępny w licznych kolorach, dzięki czemu kompozycja miejsca spoczynku bliskiej osoby zostanie odpowiednio zindywidualizowana i dopasowana.

Napis na tablicy

Kolejnym niezwykle istotnym elementem jest napis m.in. wielkość i zdobnictwo liter. Wybierając nagrobki podwójne lub pojedyncze, warto pod uwagę wziąć również miejsce na zdjęcie – jednej osoby lub dwóch, w przypadku modeli podwójnych. Na tablicach często umieszcza się również cytaty z Biblii, które mają np. oddawać osobowość zmarłego bądź ukazywać istotną prawdę o nim lub o prawdzie życiowej, w którą mocno wierzył.

Elementy dodatkowe

Tworząc wyjątkowe miejsce pochówku możemy również zaopatrzyć się w kolejne dodatki takie jak rzeźby, wazony, lampiony, misy czy też krzyże i róże ze stali nierdzewnej wkomponowane w cały pomnik. Tego typu dodatki mogą również upiększyć grobowce. Takie dodatki, szczególnie spersonalizowane również pomogą oddać cześć zmarłym.

Grobowce - Poznań

Jeśli nie są Państwo przekonani, jaki pomnik wybrać, aby najlepiej upamiętnić bliską osobę, zapraszamy do kontaktu. Podzielimy się wiedzą i spostrzeżeniami, aby w pełni spełnić Państwa wymagania i potrzeby. Wykonujemy zarówno tradycyjne, jak i indywidualne projekty. Chcemy, aby piękny i trwały kamień zachował wspomnienia o bliskich na wieki.