Grobowce granitowe

Grobowce rodzinne, szeroki asortyment nagrobków granitowych.

» Szczegółowa oferta «

Grobowce rodzinne

Grobowce rodzinne to obszerne konstrukcje, które mogą pomieścić kilka trumien lub urn. Zostały zaprojektowane tak, by łatwo je było częściowo zdemontować na czas ceremonii pogrzebowej, a następnie na powrót zamknąć. Symbolizują niezwykle silne więzy, które przetrwają nawet po śmierci. To naturalne, że osoby, które były sobie bliskie za życia, chcą wspólnie zaznawać wiecznego odpoczynku.

Grobowce rodzinne mogą przybrać dowolny kształt i wielkość - oferujemy gotowe wzory, adaptujemy też pomysły klientów. Proponujemy szeroki wybór ozdób nagrobnych, galanterii cmentarnej i akcesoriów. Zajmujemy się też liternictwem i kunsztownym dekorowaniem tablic pamiątkowych.

Tradycja grobowców rodzinnych

W Polsce istnieje długa tradycja rodzinnych grobowców, w których niejednokrotnie spoczywali przedstawiciele kolejnych pokoleń. Kiedyś to rozwiązanie było zastrzeżone dla zamożnych rodów, w obecnych czasach staje się powszechnie dostępne.

Wybór tego rodzaju grobowca na miejsce pochówku niesie też ze sobą wiele praktycznych zalet – oto najbliżsi zmarli spoczywają w jednym miejscu, nie trzeba szukać innej kwatery na cmentarzu. Wszelkie zabiegi renowacji czy konserwacji przeprowadza się tylko na jednym pomniku. Podczas odwiedzin, na przykład w dniu Wszystkich Świętych, można spędzać czas przy tym samym grobie. Wybrukowane ścieżki i posadzone dookoła rośliny dodatkowo podnoszą walory estetyczne miejsca.

Ponadczasowa więź i bliskość

Złożenie we wspólnym nagrobku to symbol ponadczasowej więzi, ale też bliskości, nie tylko w wymiarze miejsca, ale również duchowej wspólnoty. Osoby zmarłe spoczywają obok siebie, a pomnik stanowi uhonorowanie pamięci o nich. Jest to ważne także dla kolejnych pokoleń, którym łatwiej jest czcić w ten sposób swoich zmarłych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wzniesieniem grobowca rodzinnego do firmy Royal Granit. Oferujemy trwałe i okazałe pomniki z granitu, wykonane nowoczesnymi metodami, dopracowane w każdym szczególe. Konstrukcje pięknie się prezentują i utrwalają pamięć o bliskich, którzy odeszli.

WIZUALIZACJE GROBOWCÓW


REALIZACJE GROBOWCÓW