Jak wybrać rzeźbę nagrobną?

» Szczegółowa oferta «
plaskorzezba-nagrobek

Jak uczcić zmarłego w wyjątkowy sposób i sprawić, aby pamięć o nim nie wygasła również w przyszłych pokoleniach? Jednym z najlepszych rozwiązań są nowoczesne rzeźby z kamienia naturalnego (granitu bądź piaskowca). Dzięki nim można zachować dla potomności twarze przodków, a także uwiecznić motywy, które zajmowały w ich życiu szczególnie ważne miejsce. Jak jednak dokonać właściwego wyboru, gdy możliwości aranżacyjne tego typu dekoracji są praktycznie nieograniczone? Mamy nadzieję, że w naszym artykule znajdziesz przydatne informacje na ten temat

Rzeźba nagrobna w nowoczesnej odsłonie – jak ją wybrać?

Najlepiej postawić na spójność kompozycji. Płaskorzeźba w granicie powinna być pod kątem estetyki idealnie zgrana z tablicą. Bardzo ładnie prezentują się np. motywy roślinne otaczające tablicę, ale dużą popularnością cieszą się też anioły rozpościerające swe skrzydła w ochronie naszych ukochanych członków rodziny i przyjaciół. Ważne, aby nie przesadzić z liczbą elementów ozdobnych, tak aby całość nie wyglądała kiczowato.

Dobrym tropem są również zawsze upodobania osoby zmarłej. Warto pamiętać, że nagrobna rzeźba nowoczesna przetrwa całe dziesiątki lat, zalecamy więc dać sobie nieco czasu na stworzenie wspólnie z doświadczonym zakładem kamieniarskim takiego projektu, który nie tylko godnie odda hołd ważnej dla nas osobie, ale też powie o niej coś więcej ludziom niemającym okazji poznaj jej osobiście. Przykład? Chwytająca za serce kompozycja z granitową płaskorzeźbą anioła i tablicą w kształcie serca, która podkreśli, że osoby spoczywające w tym miejscu darzyły się miłością trwalszą nawet od samej śmierci.

Rzeźby nowoczesne z kamienia tworzone według indywidualnych wytycznych

Firma Royal Granit z Poznania jest w stanie przekuć wizję każdego Klienta w przepięknie wykonane wyroby kamienne o doskonałej odporności na czynniki atmosferyczne. Zdaj się na doświadczenie naszych specjalistów, chętnie stworzymy dla Ciebie indywidualny projekt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Potrzebujesz inspiracji? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami, zawsze można liczyć też na fachowe doradztwo!