Jaki kamień wybrać na grobowiec?

» Szczegółowa oferta «
czyszczenie-nagrobka

W naszym życiu mają miejsce sytuacje, których się nie spodziewamy i o których często nie myślimy i nie chcemy myśleć - utrata bliskiej osoby. Kiedy to przykre wydarzenia ma miejsce, stajemy przed istotnym wyborem – jaki nagrobek wybrać? W tym artykule postaramy się przedstawić wszelkie nowoczesne możliwości, aby ułatwić Państwu jak najlepszy wybór, tak aby godnie upamiętnić bliskich.

Nowoczesne nagrobki podwójne i nie tylko - używane materiały

W Polsce najczęściej zarówno nagrobki podwójne, pojedyncze, jak i grobowce rodzinne wykonywane są z kamienia naturalnego. Decydując się na pomnik najczęściej mamy na uwadze trwałość, estetykę i łatwość czyszczenia, w końcu przedmiot ten ma na lata przypominać nam o bliskiej osobie, być swoistym świadectwem, a ono musi być trwałe. Polecanym i najlepszym materiałem jest granit, ale występują również miejsca spoczynku wykonane z marmuru oraz piaskowca. Podczas wyboru kamienia pozostaje również kwestia odpowiedniego koloru. W przypadku granitu można decydować pomiędzy licznymi odcieniami m.in. czarnym, grafitowym, beżowym oraz szarym lub granitami kolorowymi, np. fioletowym, czerwonym lub zielonym. Co więcej, granit jest odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Cechy te są niezwykle istotne, biorąc pod uwagę zmienne warunki atmosferyczne panujące w naszym kraju. Co za tym idzie nowoczesny, granitowy grobowiec będzie odporny zarówno na mróz, jak i na promienie słoneczne. Dodatkowo materiał ten jest bardzo łatwy w czyszczeniu.

Tablice z granitu

Kiedy mówimy o miejscu spoczynku zmarłego nie możemy również zapomnieć o tablicach, które są integralną częścią nowoczesnych miejsc spoczynku, zarówno podwójnych, jak i pojedynczych. Część ta służy do upamiętnienia zmarłego w postaci kilku zdań o naszym bliskim, umieszczenia pamiątkowego zdjęcia, graweru, ozdoby ze stali nierdzewnej oraz oczywiście umieszczenia daty urodzenia i śmierci. Tablice mogą być wykonane w odmiennym kolorze granitu niż pozostałe elementy nagrobka, tak aby miejsce spoczynku i cały pomnik wyglądał spójnie, estetycznie i nowocześnie.

Pamięć o zmarłych - Royal Granit

Nasz zakład z Poznania przygotuje dla Państwa najlepsze miejsce spoczynku dla bliskiej osoby w konfiguracji pojedynczej, podwójnej lub rodzinnej. Używamy najwyższej jakości granitu, tak aby godnie upamiętnić zmarłych na długie lata.